Dlaczego warto wykonywać masaż prostaty?

person Wysłane przez: Anastazja list W: FunNight Na: comment Komentarz: 0 favorite Hit: 103

Dlaczego warto wykonywać masaż prostaty?

 

Masaż prostaty to sposób na usunięcie płynów z przewodów prostaty. Ta technika może przynieść pewne korzyści zdrowotne lub lekarz może ją wykorzystać do zdiagnozowania problemu. Jednak to nie jest coś, co lekarze często zalecają lub używają do testów lub leczenia.

 

Prostata to mały gruczoł wielkości piłki golfowej, znajdujący się między podstawą prącia a odbytnicą. Jego głównym zadaniem jest wytwarzanie płynu, zwanego także nasieniem, który pomaga plemnikom podróżować i przeżyć.

 

Masowanie prostaty powoduje opróżnienie przewodów prostaty z płynu. Aby wykonać zabieg, lekarz wsuwa palec do odbytu, a następnie masuje lub naciska na prostatę. Może to być nieco niekomfortowe, ale nie trwa to długo.

 

W czym może pomóc masaż prostaty

 

Chociaż badania są ograniczone, masaż prostaty może być pomocny w niektórych sytuacjach medycznych i przy niektórych schorzeniach.

 

Zapalenie gruczołu krokowego

 

Zapalenie gruczołu krokowego to obrzęk i zapalenie gruczołu krokowego. Może powodować objawy, takie jak ból podczas oddawania moczu oraz ból w okolicy pachwiny i miednicy.

 

Lekarz może wykonać masaż prostaty, aby zdiagnozować stan. Może też zbadać płyn pochodzący z przewodów prostaty, aby zobaczyć, co powoduje problem.

 

Chociaż najczęstszą metodą leczenia zapalenia gruczołu krokowego są antybiotyki i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), inną opcją jest masaż prostaty. Może pomóc złagodzić ciśnienie i obrzęk, uwalniając płyny gromadzące się w prostacie. Badania wykazały, że masowanie okolicy kilka razy w tygodniu - wraz z przyjmowaniem antybiotyków - może przynieść ulgę w bólu i ucisku.

 

Diagnozowanie stanu zdrowia

 

Czasami lekarz może wykonać masaż prostaty podczas badania prostaty. Celem jest pobranie płynu do zbadania pod mikroskopem w celu wyszukania oznak infekcji lub innego problemu.

 

Problemy z erekcją

 

Główne metody leczenia zaburzeń erekcji obejmują leki, pompy, zastrzyki i implanty. Zmiany stylu życia, które mogą pomóc w leczeniu tego stanu, obejmują większą aktywność fizyczną, zdrową dietę i wykonywanie ćwiczeń dna miednicy. Niektórzy mężczyźni twierdzą, że zwiększyli przyjemność seksualną i są w stanie łatwiej uzyskać orgazm podczas masażu prostaty, chociaż nie ma naukowych dowodów na poparcie tych twierdzeń.

 

 

Przepływ moczu

 

Twoja cewka moczowa - cienka rurka, która opróżnia pęcherz - jest otoczona przez prostatę. Tak więc obrzęk prostaty może wpływać na przepływ moczu. Możesz mieć słaby przepływ moczu lub nawet może on zostać odcięty.

 

Masaż prostaty może złagodzić obrzęk w tej okolicy, dzięki czemu może wywierać mniejszy nacisk na cewkę moczową.

 

Ryzyko związane z masażem prostaty

 

Niektórzy mężczyźni decydują się na masaż prostaty, czy to ze względów medycznych, czy dla przyjemności seksualnej. Pamiętaj jedna, że ​​możesz się zranić, jeśli zbyt mocno masujesz prostatę. To nie powinno być bolesne. Jeśli potrzebujesz masażu ze względów zdrowotnych, najlepiej poproś o radę lekarza, który zna właściwą technikę. Jeśli po masażu prostaty poczujesz ból, zgłoś się do lekarza.

 

Pamiętajmy jednak, że masaż prostaty ma nie tylko aspekt zdrowotny, ale jest też bardzo przyjemny! Nie wszyscy mężczyźni są na tyle otwarci, aby to przyznać, albo, żeby chociaż spróbować, ale to może być naprawdę bardzo przyjemne doświadczenie. 

 

Nieważne czy interesuje Cię aspekt zdrowotny, czy po prostu chcesz zrobić sobie dobrze, istnieją specjalne zabawki do masażu prostaty. W naszym sklepie FunNight.eu znajdziesz ich mnóstwo! Tutaj zamieszczamy kilka wybranych przez nas:

- Masażer Prostaty Nexus G-Rider+ (Czerwony): https://funnight.eu/produkty/4142-nexus-g-rider-czerwony-5060274221087.html

- Masażer Prostaty Lovense – Edge: https://funnight.eu/produkty/4185-lovense-edge-0728360599438.html

- Masażer Prostaty Marc Dorcel P-Swing: https://funnight.eu/produkty/5250-marc-dorcel-p-swing-3700436072066.html

- Masażer Prostaty Marc Dorcel P-Stroker: https://funnight.eu/produkty/5251-marc-dorcel-p-stroker-3700436072073.html

- Masażer Prostaty We-Vibe Vector: https://funnight.eu/produkty/5031-we-vibe-vector-0839289007161.html

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Brak komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password