Kobiece orgazmy

person Wysłane przez: Anastazja list W: FunNight Na: comment Komentarz: 0 favorite Hit: 86

Kobiece orgazmy

 

1. Co się właściwie dzieje, kiedy kobiety osiągają orgazm?

 

Kiedy kobiety osiągają orgazm, ich mięśnie dna miednicy kurczą się rytmicznie i mimowolnie. Uważa się, że skurcze te pomagają usunąć krew z tkanek łechtaczki i sromu, umożliwiając im powrót do ich zwykłego stanu wiotkiego (wiotkiego).

 

Podczas podniecenia seksualnego i orgazmu wzrasta również tętno, częstość oddechów i ciśnienie krwi u kobiet.

 

Poziom oksytocyny, znanej jako „hormon miłości”, wzrasta podczas podniecenia seksualnego i uważa się, że osiąga szczyt podczas orgazmu.

 

Obszary mózgu związane z dopaminą, „hormonem szczęścia”, są aktywowane u mężczyzn i kobiet.

 

U kobiet inne obszary mózgu są dalej aktywowane podczas podniecenia seksualnego i osiągają szczyt podczas orgazmu. Obejmują one te związane z emocjami, integracją informacji sensorycznych i emocji, myśleniem wyższego poziomu i obszarami motorycznymi związanymi z mięśniami dna miednicy.

 

Część mózgu z „prawym zakrętem kątowym” może być również powiązana ze zmienionym stanem świadomości, jak mówią niektóre kobiety, kiedy osiągają orgazm.

 

Trudniej jest określić, w jaki sposób ciało i mózg są powiązane. Wiemy, że częstotliwość i intensywność kobiecych orgazmów zależy od szeregu złożonych czynników psychospołecznych, w tym pragnień seksualnych kobiety, poczucia własnej wartości, otwartości na komunikację seksualną z partnerem i ogólnego stanu zdrowia psychicznego.

 

2. Nie wszystkie kobiety osiągają orgazm. Czy to problem?

 

Orgazm nie jest wielkim problemem dla wszystkich kobiet i to zupełnie normalne.

 

21% australijskich kobiet w wieku 20-64 lat twierdzi, że nie mogą osiągnąć orgazmu. Z uproszczonego biologicznego punktu widzenia anorgazmia (niezdolność do orgazmu pomimo odpowiedniej stymulacji seksualnej) również nie stanowi problemu. Jednak kobiety z anorgazmią często zgłaszają wstyd, nieadekwatność, niepokój, niepokój i brak przywiązania podczas stosunku i orgazmu.

 

Te negatywne emocje mogą być związane z długą historią tłumienia, a teraz celebrowania seksualnej przyjemności kobiet.

 

Dla wielu kobiet orgazmy są czymś normalnym. Zrozumiałe jest więc, że anorgazmia może sprawiać, że kobiety czują się tak, jakby coś było z nimi nie tak. Niektórzy mogą udawać orgazm, o czym mówi około dwóch trzecich. Zwykle ma to na celu poprawienie ich samopoczucia lub poprawę samopoczucia partnerów.

 

 

Wiele kobiet twierdzi, że udają swoje orgazmy, jak pokazano w klasycznym filmie Kiedy Harry poznał Sally.

Ponad 80% kobiet nie osiągnie orgazmu jedynie po stymulacji pochwy. Jeśli więc problemem jest anorgazmia, pomocne może być wypróbowanie różnych rodzajów stymulacji, szczególnie stymulacji łechtaczki.

 

Kiedy anorgazmia prowadzi do negatywnych uczuć lub przeszkadza w tworzeniu lub utrzymywaniu zdrowych relacji seksualnych, staje się problemem. Ale niektóre strony internetowe, „sextech” (technologia mająca na celu poprawę seksualnych doświadczeń kobiet), oraz specjaliści ds. zdrowia mogą pomóc.

 

3. Czy możesz osiągnąć nadmierny orgazm?

 

Nie! Podczas gdy ankieta przeprowadzona przez internetowy serwis randkowy sugeruje, że 77% kobiet miało wielokrotne orgazmy, badania naukowe sugerują, że liczba ta jest znacznie niższa i wynosi około 14%.

 

Niektóre kobiety, które mają wielokrotne orgazmy, zgłaszają swój drugi orgazm jako najsilniejszy, ale te później stają się mniej intensywne.

 

Po prostu upewnij się, że masz wystarczające nawilżenie, aby długo wytrzymać, ponieważ długotrwała stymulacja bez wystarczającego nawilżenia może prowadzić do bólu.

 

Około 50% kobiet w jednym badaniu stwierdziło, że używa wibratorów, aby osiągnąć orgazm (lub wielokrotny orgazm). Niektórzy twierdzą, że wibratory mogą zmniejszać wrażliwość łechtaczki, utrudniając kobietom osiągnięcie orgazmu poprzez stymulację łechtaczki bez wibracji. Jednak większość badań wskazuje, że odczulanie jest łagodne i przejściowe.

 

4. Jaki jest w ogóle pożytek z orgazmów?

 

Ewolucjoniści mają tendencję do przyjmowania trzech poglądów na temat ewolucji kobiecego orgazmu: zwiększenie powodzenia reprodukcji; wzmocnienie więzi między kobietami i ich partnerem seksualnym; lub tym, który uważam za najbardziej prawdopodobny, jest taki, że orgazmy kobiet w ogóle nie służą żadnemu celowi ewolucyjnemu. Są po prostu produktem ubocznym ewolucji, istniejącym, ponieważ męskie i żeńskie genitalia rozwijają się w podobny sposób jak embriony i zaczynają różnicować się dopiero około szóstego tygodnia ciąży.

 

Tylko dlatego, że orgazmy kobiet nie służą celom ewolucyjnym, nie oznacza to, że nie są one ważne. Kobiece orgazmy są ważne, ponieważ dla wielu kobiet przyczyniają się do zdrowych relacji i dobrego samopoczucia seksualnego.

 

Zapraszamy na https://funnight.eu/, gdzie znajdą Państwo bogatą ofertę zabawek erotycznych w bardzo dobrych cenach!

 

Komentarze

Brak komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password