Seks w klimacie BDSM

person Wysłane przez: Anastazja Nowak list W: FunNight Na: comment Komentarz: 0 favorite Hit: 983

Seks w klimacie BDSM

 

 

 

BDSM to termin używany do opisania dziedziny seksu, która obejmują dominację, uległość i kontrolę. Praktyka zazwyczaj polega na tym, że jeden partner przyjmuje bardziej dominującą rolę podczas seksu, podczas gdy drugi jest bardziej uległy. BDSM można podzielić na następujące kategorie:

 

 

 

Bondage: ograniczanie swobody ruchów partnera, na przykład za pomocą lin, kajdanek lub innych zabawek

 

Dyscyplina: Trening uległego, uzgodnione zasad i kary za ich nieprzestrzeganie, aby sprawować kontrolę nad uległym partnerem

 

Dominacja: akt okazywania dominacji nad partnerem uległym podczas seksu lub poza sypialnią

 

Uległość: akt okazywania podporządkowania się działaniom i życzeniom dominującego partnera

 

Sadyzm i masochizm (lub sadomasochizm): Przyjemność, jaką partner może odczuwać z zadawania bólu (sadyzm) lub otrzymywania bólu (masochizm), fizycznego lub emocjonalnego drugiemu partnerowi

 

 

 

Chociaż są to szersze kategorie, nie ma jednego sposobu na ćwiczenie BDSM - różne typy mogą obejmować grę siłową, odgrywanie ról, grę bólu, zniewolenie, zabawę woskiem, krępowanie, deprywację sensoryczną lub upokorzenie.

 

 

 

Według badania z 2016 roku prawie 47% kobiet i 60% mężczyzn marzyło o zdominowaniu kogoś w kontekście seksualnym. To samo badanie wykazało, że seks BDSM był nieco bardziej rozpowszechniony u par ze spektrum LGBTQ, ale naukowcy ustalili poza tym, że seks BDSM był praktykowany w różnym wieku, płci i pochodzeniu etnicznym.

 

 

 

Jak działa seks BDSM w związkach

 

 

 

 

Uprawianie seksu BDSM w związku może być przyjemne dla obu osób. Wiele osób, które angażują się w BDSM, postrzega to jako formę uwolnienia, eksplorację zaufania lub przestrzeń do odegrania fantazji o uległości, wrażliwości i kontroli.

 

 

 

Jedno badanie wykazało, że zabawy w stylu BDSM mogą zmniejszyć stres i poprawić nastrój. Inne badania wykazały, że udział w zdrowych scenach BDSM sprzyja uczuciu intymności między partnerami.

 

 

 

Zazwyczaj jeden z partnerów będzie odgrywał rolę dominującą, a drugi uległą. „Uniwersalny” to osoba, która zmienia rolę między dominującą a uległą rolą, w zależności od partnera i kontekstu. Ta dominująca i uległa dynamika jest często określana jako dynamika top / bottom. Podczas gdy dominujący partner lub top jest zazwyczaj tym, który przejmuje kontrolę w klapsach, wiązaniu, chłostaniu lub innych scenariuszach seksualnych, uległy (bottom) może również zachować kontrolę, wymagając, aby top wykonywał określone role lub nalegał na zmianę ról.

 

 

 

Porady dotyczące bezpieczeństwa i szczególne względy

 

 

 

 

Najważniejszą częścią seksu BDSM jest akt zgody. Partnerzy powinni zawsze upewnić się, że wszyscy wyrażają entuzjastyczną zgodę i wyznaczają jasne granice. Granice te można określić w formalnej umowie, umowie ustnej lub bardziej swobodnej rozmowie o pragnieniach i ograniczeniach.

 

 

 

Ze względu na intensywny charakter niektórych scen BDSM ważne jest również wprowadzenie bezpiecznego słowa. Jeśli jeden z partnerów poczuje się nieswojo z jakąkolwiek częścią doświadczenia, może wypowiedzieć słowo, aby przerwać bieżący akt lub całkowicie przerwać seks.

 

 

 

Innym sposobem pokonywania granic jest system sygnalizacji świetlnej. Każdy kolor przekazuje, jak czuje się partner i czego chce. Czerwony oznacza, że ​​chcą, aby partner natychmiast przerwał to, co robią. Żółty oznacza, że ​​chcą, aby ich partner zwolnił, z powodu fizycznego dyskomfortu lub osiągnięcia limitu. Zielony oznacza, że ​​podoba im się to, co robi partner, czują się komfortowo i chcą, aby akcja była kontynuowana.

 

 

 

Zanim zaangażujesz się w bardziej intensywne formy zabawy erotycznej - takie jak używanie biczów, zaawansowane techniki krępowania lub zabawki erotyczne - dobrze jest najpierw nauczyć się tych praktyk, poprzez zajęcia, książki lub instruktażowe treści online.

 

 

 

Jak odkrywać seks BDSM

 

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem seksu BDSM, istnieje kilka „lekkich” praktyk BDSM, które mogą być dobrym punktem wyjścia dla początkujących. Mogą to być:

 

 

 

- Ciągnięcie za włosy

 

- Kajdanki

 

- Bondage - wiązanie

 

- Opaski na oczy

 

- Lekkie klapsy

 

- Odgrywanie ról

 

 

 

Najważniejsza jest komunikacja! Komunikuj się ze swoim partnerem i informuj go o swoich odczuciach i pragnieniach. BDSM obejmuje szeroki zakres czynności seksualnych i dynamiki, a każda osoba podejdzie do seksu BDSM inaczej. Szczerze rozmawiaj ze swoim partnerem o tym, czego szukasz i z czym czujesz się komfortowo. 

 

 

 

Koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą zabawek BDSM sklepu FunNight.eu 

Komentarze

Brak komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password